Luther Preparatory School

2020-21 Second Semester Honor Roll

High Honor Roll (students who earned a grade point average of 3.500 - 4.000)

Grade 9

Elizabeth Backus, Brenna Bennett, Elizabeth Beussman, Henry Brown, Samuel Brown, Marissa Buege, Calvin Burow, Sarah Dahle, Melissa De Santiago Garcia, Callahan Eckert, Caleb Foxen, Ruth Frick, Aaron Grunewald, Jemimah Habben, Hosanna Halldorson, Charis Headrick, Silas Hillmer, George Hogan, Sophia Horn, John Kamps, Jason Kehren, Mikaela Koester, Connor Lamb, Caleb Lange, Michaella Lawrence, Madelyn Martin, Brandon Mensching, Noah Micheel, Eliana Mittelstadt, Jonah Mittelstadt, Sophia Monday, Isabel Neumann, Sophia Prost, Caleb Rimpel, Arthur Robinson, Vincent Rowe, Elias Rundgren, Isaiah Scharf, Abraham Schlomer, Nathan Schmidt, Julian Shepherd, Isaiah Sullivan, Noah Sulzle, Louis Tennier, Jeneiza Then, Benjamin Vasold, Ella Westphal, Rachel Wilke, Silas Winkel, Micah Ziemer

Grade 10

Elizabeth Baade, Elijah Bartels, Ella Bergemann, Sophia Bittorf, Hannah Bivens, Mathilde Bodenbender- Benner, Isaac Boettcher, Emma Bortulin, Kati Lin Brohn, Mason Busse, Audrey deBoer, Sophia Eckl, Judith Efanga, Laura Faught, Molly Fitzsimmons, Jacob Gabb, Solideo Glende, Gabriel Hildebrand, Cora Hinz, Lydia Holz, Adam Hoogervorst, Sarah Johnson, Kristen Kamps, Anna Kieselhorst, Paige Kohlhoff, Phillip McCaskill, Jesus Medina, Olivia Metzger, Gabrielle Miller, Rebekah Moll, Luther Monday, Ameria Moore, Matthew Nelson, Gershom Neyhart, Nina Olson, Nain Palacios, Naomi Pechman, Jude Pederson, Owen Prahl, Lucas Prange, Emma Robbert, Mark Rutschow, Ethan Schmidt, Katherine Schmidt, Katie Schoeneck, Lina Schroeder, Rebekah Schroeder, Emma Schultz, Guofu Shao, Mae Stangl, Ned Steinbrenner, Ella Toepel, Ty Treptow, Angelina Tulod, Paul Wagner, August Wall, John Westendorf, Ayden Yerges, Aaron Zipp

Grade 11

Andrea Acosta, Anastasia Alexandrowicz, Grace Arndt, Emma Arnold, Annemarie Backus, Thomas Balge, Evan Bargenquast, Aubrey Bode, Andrea Bortulin, Elizabeth Boughton, Gabriella Brandt, Joseph Brown, Lindsey Brown, Micaiah Bublitz, Ethan Busse, Sofia Cabeza Velasquez, Hanna Drechsler, Andrew Esmay, Katelyn Faber, Jeremy Falls, Benjamin Felgenhauer, Abigail Fiemeyer, Marcus Fitzsimmons, Holly Fluegge, Katelyn Gilkey, Judd Guse, Maureen Habben, Connor Heckendorf, Owen Heiman, Jason Horn, Elijah Hutchinson, Caleb Jensen, Sean Kappl, Clayton Karow, Thomas Koelpin, Matthew Koelpin, Laura Kopplin, Ciara Lamb, Kira Lange, Cameron Lange, Timothy Manning, Norbert Mielke IV, Malachi Neumann, Desirae Pugh, Jamilah Robinson, Mia Roethke, Elizabeth Rutschow, Megan Sauer, Zoe Scharf, Grace Schmidt, Rachel Schoeneck, Joseph Schultz, Moira Schulz, Kyle Schupmann, William Shanks, Katherine Smith, Jeremiah Stanton, Abram Steinbrenner, Alana Sulzle, Kaliayah Thomas, Jackson Timm, Eleanor Tomhave, Lucas Tortorice, Sandra Toyoda-Bell, Japheth Walker, Scott Wilcox, Marcus Winkel, Taylor Zellmer

Grade 12

Abel Backus, Ryan Boggs, Sadie Bolton, Justus Borgwardt, Katie Brown, Josiah Cloute, Elijah Crass,

Lauren Crocker, Adam Dahle, Joshua Fisch, Hannah Gabb, Alexander Gregorius, Matthew Hillmer, Sarah

Holcomb, Jonathan Holtz, Kevin Kamps, Joshua Kehren, Grace Kieselhorst, Madison Koopman, Corianna

Lamb, Emma Lau, Lydia Lindemann, Katelyn Mensching, Isabel Monday, Aaron Neyhart, Haley Olson,

Zair Palacios, Lauren Paulsen, Abigail Pechman, Coleton Pringle, Olivia Robinson, Hannah Roeseler, Kayla

Roethke, Mary Ruehrdanz, Abigail Santos, Anastasia Scharf, Isaiah Schlomer, Alethia Schmidt, Donovan

Schroeder, Hope Sulzle, Rene Taylor, Elyse Vannieuwenhoven, Nathanael Wendland, Elaina Wilson,

Margaret Zabell, Abbye Ziemer, Gabrielle Zietlow, Lilianne Zimpelmann

2020-21 Second Semester Honor Roll

Honor Roll (students who earned a GPA of 3.000 - 3.499)

Grade 9

Lily Alford, Brian Baumann, Lillian Brandt, Cecilia Brown, Shaylee Clough, Isaiah Durkee, Sarah Felsing, Adelaide Gumm, Alaina Hackmann, Rachel Huff, Nala Johnson, Noah Koelpin, Brenna Krewald, Rose Lapp, Emily Leyrer, Meaghan Martin, Greta Mensching, McKenna Metko, Alexis Nedbal, Christine Osewe, Cassandra Peil, Olivia Pitz, Riley Roecker, Emma Schroeder, Isabel Schuettpelz, Owen Schultz, Meredith Schultz, Emily Schulz, Kenneth Stepleton, Aryana Taylor, Micah Vannieuwenhoven, Alexis Veenhuis

Grade 10

Caroline Backhaus, Delaney Bargenquast, Allyson Bullington, William Enter, Nicholas Fahney, Jaymee Frazier, Lucas Holtz, Isaiah Koelpin, Kara Kozinski, James Meyer, Joseph Olson, Adair Pineda, Isaiah Prost, Emma Slayton, Caleb Wendland, Parker Winghart, Gabriel Winkelman

Grade 11

Jeremiah Bain, Noah Bickelhaupt, Johannes Bourman, Isabel Brown, Jesse Cuneo, Joshua Felsing, Benjamin Frick, Matthew Hahnke, Jackson Heiman, Caleb Hirsch, Paul Kuske, Ethan Laing, Josiah Moore, Anna Riebe, Brendon Spurgin, Chloe Whitaker, Savannah White, Breanna Zovar

Grade 12

Gabriel Armstead, Evan Bode, Madeline Bourman, Ethan Buege, Samuel Clark, Benjamin Cole, Kristine Deisinger, Louisa Felgenhauer, Luke Fix, Teaseon Kim, Atticus Lawrenz, Chloe Madson, John Meyer, Jedidiah Mittelstadt, Nicholas Montgomery, Rees Roecker, Nathan Rundgren, Nathan Schwartz, Megan Tauscheck, Sarah Vance, Jonathan Wiedenhoeft, Andrew Wilke, Ellie Yahnke, Breyton Zobac

Recommended for you

Load comments